looding

İADE-DEĞİŞİM PROSEDÜRÜ

GARANTİ KOŞULLARI

ekolkuyumculuk.com.tr’den satın alınan ürünlerin garantisinin devam edebilmesi için ekolkuyumculuk.com.tr dışındaki üçüncü şahıs ve/veya kurumların alınan ürünlere herhangi bir şekilde müdahale etmemeleri, ölçü ayarlama, tamir vb.  işlemler yapmamaları gerekmektedir.

Belirtilen koşullara uymayan durumlarda ürünler garanti kapsamı dışında kalmış olur. Ürünün yanlış kullanımından dolayı veya kaza sonucu kırılması, zarar görmesi veya taşının düşmesi gibi durumlarda da ürünler garanti kapsamı dışında kalır. ekolkuyumculuk.com.tr üzerinden satın aldığınız tüm ürünleri teslimat sırasında sevk irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız ve ekolkuyumculuk.com.tr ile iletişime geçerek durumu bildiriniz. Gerekli inceleme yapılarak siparişiniz düzeltilerek eksiksiz olarak en kısa zamanda size ulaştırılacaktır.

Ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz. Bu konulardaki her türlü soru ve sorununuz için iletişim bölümündeki formu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İADE KOŞULLARI

Ürün iade işlemlerinde, tüketicinin korunması hakkında kanun şartları uygulanır. Alıcılar 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Tüketicinin özel taleplerine göre üretilen veya üzerinde değişiklik yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu tanıma uyan ürünlerin iade işlemi gerçekleştirilmez.

Bildirim yapıldıktan sonra onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır. İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin eksiksiz olarak size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir.

İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV'si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez. İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa 7 gün içinde ödendiği şekli ile iade edilir. Tüketicinin cayma hakkını kullanarak yapmış olduğu iadelerde, satıcının söz konusu ürünün teslimatı için kargo firmasına ödemiş olduğu tutarlar düşülerek iade işlemi yapılır.

TESLİMAT BİLGİLERİ:

ekolkuyumculuk.com.tr sitesinden verilen siparişler sonrasında müşterilerimizle muhakkak telefon veya sms aracılığıyla irtibata geçilir. Satış temsilcilerimiz müşterilerimizden telefon ile onay aldıktan sonra işlemler hızlandırılır.

Ürünler ödeme yapılan kredi kartı hamiline veya yine kredi kartı hamilinin sipariş formunda belirttiği isme kimlik ve imza karşılığı teslim edilir. Siparişinizin alışveriş sırasında belirttiğiniz teslimat adresine teslim edilebilmesi için, ödemenizi kredi kartı ile gerçekleştirdiyseniz, güvenlik onayının, provizyon alınan bankanın güvenlik departmanı tarafından www.ekolkuyumculuk.com yetkilisine iletilmesi gerekmektedir. Ödemeniz onaylandıktan sonra, ikinci aşama olarak ürünler, sipariş sırasında belirttiğiniz tercihleriniz doğrultusunda size özel olarak hazırlanır. Ürünlerin hazırlanması, ödemenin onaylanmasından sonra 1-7 iş günü arasında sürmektedir.

Hazırlık safhasının, www.ekolkuyumculuk.com’da belirtilen süreyi aşması durumunda e-posta ile bilgilendirilirsiniz. Hazırlanan siparişler, kargo firmasına iş günleri içinde teslim edilmektedir. Kargo firması Pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında teslimat yapmaktadır. www.ekolkuyumculuk.com gerek gördüğünde kargo firmasını ya da gönderi yöntemini değiştirme hakkını saklı tutar. Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde e-posta ile bilgilendirilirsiniz. Aynı bilgiyi yine üye ekranından giriş yaparak da görebilirsiniz.

Kargo firmasına teslim edilen siparişlerin, kargo firmasının teslimat yapmadığı günler dışında 48 saat içinde elinizde olması beklenmektedir. Bu süre sonunda siparişiniz elinize ulaşmazsa iletişim formu'nu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Teslimat adresinde alıcının bulunamaması halinde, kargo firması ziyaret ihbar notu bırakmaktadır. Adresine ziyaret ihbar notu bırakılan alıcının 3 gün içinde kargo firmasıyla irtibata geçmemesi halinde, kargo firması paketi www.ekolkuyumculuk.com’a geri getirecektir.

Sipariş verdiğiniz ürünleri teslimat sırasında sevk irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız. www.ekolkuyumculuk.com sipariş yetkilisine iletişim formunu kullanarak durumu bildiriniz. Gerekli inceleme yapılarak siparişiniz en kısa zamanda size ulaştırılacaktır. Ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.  Kargo yetkilisi görevini yerine getirdikten sonra ortaya çıkabilecek hasar, kırık ve kayıp durumlarında kargo firması sorumlu değildir, ürün garanti kapsamının dışına çıkar. Sipariş, teslimat ve diğer konulardaki her türlü soru ve sorununuz için iletişim formunu kullanarak bizimle iletisim kurabilirsiniz.